S kvalitní matrací 90×200 se dobře vyspíte i na menším lůžku

Ne každému prostor dovolí zařídit si ložnici podle svých představ. Někdy člověk musí prostě improvizovat a spokojit se kompromisem. Trošku snesitelnější je to třeba na chalupě, kde člověk tak nějak s bojovými podmínkami počítá. Není ovšem důvod věšet hlavu. Díky kvalitní matraci se dobře vyspíte i na skromnějším lůžku.

Matrace 90×200, když je prostor optimální

Minimálním rozměrem pro dospělého člověka je lůžko o šířce 90 a délce 200 centimetrů. Opatřeno kvalitním lamelovým roštem a k němu matrace 90 x 200 je standardní provedení postele. Matrace v tomto rozměru jsou vysoce kvalitní z moderních PUR pěn, které perfektně fixují záda a dodávají oporu celému tělu. Spánek je tak vydatný, bez přerušení, přesně takový, abychom se ráno probudili svěží a vyspalí.

Matrace 80×200, tam, kde místa není nazbyt

Matrace 80 x 200 se hodí všude tam, kde je prostor skromný, a na standardní lůžko nezbývají centimetry. Dá se s ním řešit provizorní spaní ve sdíleném bydlení nebo na chalupě, kde postel alternuje válenda. Nicméně i v tomhle rozměru seženete na trhu slušný výběr kvalitních matrací, které nezklamou výplní ani povrchovou úpravou a jsou naprosto srovnatelné s ostatními matracemi ve standardním rozměru. Záleží jen na vás, jakou tvrdost matrace či provedení zvolíte. I tady platí, že by matrace měla být dost vysoká, aby poskytla optimální vlastnosti pro zdravý spánek.

Matrace 120×200, pro malá letiště

Matrace 120 x 200 se hodí všude tam, kde je prostoru na příjemné poležení dostatek. Pro jednoho určitě nadstandardní velikost, kterou při troše skromnosti mohou využít i dva malí spáči. Pokud toto menší letiště plánujete pořídit, dbejte na tuhost matrace, která by měla být dost pevná na to, aby se v žádném místě neprohýbala. Matrace vybírejte především podle svých preferencí a tělesných parametrů.

Publikováno: 23. 02. 2020

Kategorie: Rady a tipy