Podlahové topení je hitem. Už ani keramická dlažba nebude studit

Podlahové topení se stává hitem moderní doby. Sice ještě najdeme domácnosti, ve kterých se topí klasickými radiátory nebo kamny, ale v těch moderních příbytcích se setkáváme především se zmiňovaným podlahovým vytápěním. A nemůžeme se tomu divit. Jeho hlavními přednostmi je možnost instalovat ho i na méně dostupná místa. Hodí se tedy hlavně do koupelen nebo se pokládá do okolí kuchyňské linky.

Samozřejmě tím výčet podlahového vytápění ani zdaleka nekončí. Za zmínku stojí i fakt, že podlahové topení přináší úsporu energií. A to je přesně to, na co lidé dnes slyší. Úspora - toho přesně chtějí dosáhnout. Vždyť dodavatelé elektřiny své ceny neustále zvyšují.

Ani keramika už nebude studit

Je skvělé, že se podlahové topení může položit na prakticky jakýkoli typ podlahy. Ať už jste majitelem vinylu nebo keramické dlažby, můžete do tohoto typu vytápění investovat. Díky podlahovému topení nebude studit ani keramika, která bývá jinak velice často důvodem toho, proč nás zebou nohy.

Možná právě kvůli tomu, že vás na keramické dlažbě opravdu zebali nohy jste ji chtěli nahradit linem nebo vinylem. Jenže nemusíte se jí nutně vzdávat, vždyť je nositelem celé řady výhod. Udržuje se snadno v čistotě, také je pevná a velice odolná. A díky podlahovému topení může být také teplá.

Pozor na prvotní přetopení

Velkou chybou každého, kdo chce investovat do podlahového topení, je, že podlahu přetopí. Jenže kvůli tomu může dojít k defektům podlahové krytiny. Většinou se setkáte s podlahami, které vyžadují postupné natopení ze začátku topné sezony. Čili postupně zvyšujete teplotu v interiéru, čímž předejdete možnému poškození podlahy.

Obecně platí jedno pravidlo, a sice čím je hodnota tepelného odporu nižší, tím je pro podlahové topení lepší. I proto se nedoporučuje pokládat podlahové vytápění na masivní dřevo, které se pyšní opravdu vysokým tepelným odporem.

Publikováno: 27. 11. 2020