Letní radovánky v pohodlných zahradních lehátkách

Letní radovánky jsou zalité sluncem a velkolepou pohodou, pokud máte zahradu upravenou a nechybí stylové zahradní prvky. Nabídka zahradních párty stanů - tady bychom mohli začít. Stalo se i u nás zvykem každou párty zastřešit praktickým párty stanem, který se stal součástí našich domovů jako zahradní nábytek. Párty stany dělíme na klasické a nůžkové, jež se dají rozbít jediným pohybem bez pomocí nářadí. Navíc jsou dobře skladné a můžete si je přenášet v tašce. Velikost stanu je od 2 x 2 m do 4 x 10 metrů a více, oceníte širokou paletu barev.

Jedinečné zahradní lehátka

Ano, zahradní lehátka jsou jedinečné, neboť přinášejí nesmírný požitek jak při odpočinku, tak při opalování. Bez pohodlných zahradních lehátek není zahradní sestava úplná. Dřevo je tradiční materiál. Většina zahradního nábytku je vyrobena z tvrdého dřeva, odolná vůči vnějším vlivům. Příkladně teakový nábytek bez problémů může být ponechán jak na letním slunci, tak na dešti, zvládne i sněžení. Obecně lze teak nazvat univerzálním materiálem, který v žádné situaci nezklame. Teakové dřevo je ovšem drahé, takže výrobci zahradního nábytku používají jiné druhy dřeva - dub, modřín, třešeň, ořích a další. Nejdražší dřevěný zahradní nábytek je vyroben z borovice, smrku, akácie atd.

„Nesmrtelný“ zahradní plastový nábytek

Běžně na zahradách jsou k vidění plastová zahradní lehátka. Plast není drahý, nevyžaduje zvláštní péči, navíc se vyrábí nábytek v různých tvarech a barvách. Proto v letních chalupách se již usadily plastové židle, útulné lavice, skládací židle, lehké křesla a zahradní lehátka. Bez ohledu na design, každý prvek tohoto nábytku je lehký - moderní doplněk ke stávajícímu designu zahrady. Mírná nevýhoda může být zdůrazněnou umělostí plastových výrobků. I když, na druhou stranu, v zahradě moderního high-tech stylu bude tato umělost, naopak, obrovskou výhodou. Jak si správně vybrat zahradní lehátko!

Publikováno: 27. 05. 2018 / Aktualizováno: 25. 06. 2023

Kategorie: Zahrada a exteriér