Deštovka

Kolik letos platíme za vodu? Tolik? Co s tím budeme dělat? Nelze nějak snížit náklady za vodu? Otázky, které se čas od času objeví v každé domácnosti. Na tyto otázky však existuje jednoduchá odpověď a tou je dešťová voda a nádrže na ni. Dešťová voda má jednu obrovskou výhodu, je zcela zdarma. Tak proč nechat dešťovou vodu zmizet v kanalizaci. A co v dnešní době dostanete zadarmo, když stále slyšíme jak se planeta otepluje a voda bude dražší a dražší. Věděli jste, že dešťovou vodu můžete použít nejen na zahradu, mytí auta, ale i na splachování? Ne, tak teď už to víte, tak proč nezačít šetřit. Na střechu opět bubnuje déšť a vy se jen usmíváte. Proč? Protože, už dávno máte z dotačního programu dešťovka nádrž na dešťovou vodu. Nebyl by to krásný pocit? Byl! A přitom je to tak jednoduché. Pojďme se na to podívat.

Dotační program

Dotační program DEŠŤOVKA, je stále aktivní a probíhá přijímání žádostí (https://www.narodniprogramzp.cz/detail-vyzvy-2/destovka-2-jak-pozadat-o-dotaci-krok-za-krokem/). Vyřízení programu není vůbec náročné. Zpracovat odborný posudek, podat elektronickou žádost a po pouhých 3 týdnech se dozvíte, zda jste dotační titul dostali. Podepsání smlouvy a už jen vybrat tu správnou nádrž na dešťovou vodu a začít se usmívat, protože pokaždé co prší vy šetříte svoji peněženku.

Nádrž na dešťovou vodu

Jak vodu vlastně bez starostí udržet? Po schválení dotačního programu stačí jen vybrat tu správnou nádrž. Říkáte si, že takových nádrží je opravdu velká spousta. Ano, máte naprostou pravdu. Důležité je vybrat si správnou a kvalitní nádrž. Nejvíce rozšířené jsou plastové a betonové nádrže. Nádrže betonové jsou určitě oproti plastovým kvalitnější. A když už na to máme dotační titul, vybereme si tu lepší variantu. A potom už je to naprosto jednoduché. Vybrání nádrže, zakoupení, dovoz, instalace a už jen čekat na déšť.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: Rady a tipy