Chcete dodat interiéru barvy a život? Zaměřte se na stěny

Můžete mít pokoj sebevíce vyladěný, přesto se vám ale může stát, že mu bude chybět duše. Pokud tento pocit máte, zvedněte oči a podívejte se na stěny – nezejí prázdnotou? Pojďme si říci, co by nemělo chybět v pokoji milovníků moderny či starožitnictví.

Hřejivost mezi moderními chladnými barvami

Mezi barvy, které v současné době vládnou v našich domácnostech, patří šedá, béžová, bílá a někdy tmavě hnědá nebo černá. V tomto spektru jsou sice zastoupeny jak světlé, tak i tmavé odstíny, ale i tak všechny zmíněné barvy působí spíše chladnějším dojmem. Aby interiér nevypadal smutně, je třeba mu dodat život - a s tím vám pomohou obrazy! Co přinese do domova více tepla a radosti než obrazy svých nejbližších? Ozdobte své zdi fotkami členů rodiny i dobrých přátel. Krásným řešením jsou fotografie ve větším rozlišení, které si můžete nechat vytisknout na plátno.

Bytelné rámy a starožitné obrazy

Pokud svou domácnost však ladíte spíše do retro stylu, pak vašim pokojům dodají barvy starožitné obrazy. Starožitnictví jako Antikart nabízí obrazy s přírodní tématikou, která nabízí opravdu široké spektrum barev. A nenechte se zmýlit, i jemnější světlé obrazy se zimní tématikou dokáží přitáhnout pozornost, a to především, když je objímá širší rám. Pro milovníky neobvyklého stylu mohou být tou pravou ozdobou litografie. Nabízejí velké množství námětů od postav, přírodních vyobrazení až po exotické motivy. A pokud máte rádi obrazy Pabla Picassa nebo Salvadora Dalího, pak jsou pro vás litografie ideální volbou.

Můžete ctít roční období

Co však dělat, když se nemůžete rozhodnout pro jedno konkrétní téma a styl? Pak se nechejte inspirovat ročním obdobím! Na jaře můžete ladit interiér do žlutých, zelených a růžových odstínů, které pak v létě vyměníte za námořnickou modř doplněnou červenými detaily. Na podzim zaženete všechny chmury se žlutou, oranžovou a vínovou, zatímco zimní období vám zpříjemní červená nebo fialová, která je typická pro vánoční svátky.

Publikováno: 08. 12. 2020