Skvělé tipy na efektivní zastínění nejen pro dřevostavby

Venkovní či interiérové zastínění je velmi podstatný doplněk, který zásadně ovlivňuje atmosféru nejen pro dřevostavby. Zastínění často spojuje praktičnost s elegancí a kreativitou. Právě ta bývá někdy na hraně mezi nevkusem a zajímavým prvkem. Pro stínidlo se je žádoucí, aby bylo účinné, nadčasové a zároveň se dobře doplňovalo s charakterem stavby. Zaměříme-li se nejprve na venkovní stínidla, nadčasovou stálicí jsou jednoznačně kvalitní venkovní rolety a žaluzie.

Kvalitní venkovní rolety a žaluzie chrání domy i v zimě

Venkovní žaluzie a rolety posilují izolační a protihlukové vlastnosti okna a dalo by se říci, že poskytují také ochranu proti zvědavým zlodějům. Když se ale vrátíme k ochraně proti slunci, žaluzie mají proti roletám výhodu v citlivější regulaci intenzity slunečního světla, díky otáčecím lamelám. Velmi příjemné prostředí vytváří také screenové venkovní rolety. Ty domácí prostředí chrání před sluncem i teplem, aniž by bránilo průniku přirozeného světla.

Moderní řešení venkovních stínidel představují posuvné fasádní panely

Fasádní panely můžeme také nazvat jako vylepšení v kategorii klasických okenic, které nyní můžeme posouvat po celé fasádě a dokonale se tak chránit před sluncem. Interiérová zastínění obecně přináší do domu svěží energii. V designu máte široký výběr barev motivů a typů, že byste je klidně mohli střídat podle nálady. Horizontální žaluzie coby nestárnoucí klasika, která umí dokonale zapůsobit v každém interiéru. Stačí vybrat jen správný materiál, případně zajímavý odstín. Nové vertikální žaluzie přinášejí zajímavou změnu. Její lamely postavené na výšku, opticky zvětšují prostor a působí neuvěřitelně dynamicky. Při troše fantazie jakoby někdo v okně tančil. Záclonová žaluzie představuje nečekané spojení klasické struktury žaluzie s charakteristickou záclonovou látkou. Podporuje klidnou atmosféru a pocit čistoty.

Plisé roleta – inspirovaná módním stylem skládaných sukní

Velmi originálně působí také tzv. Japonské stěny. Posuvné látkové pruhy zcela promění atmosféru ve slavnostní příležitost. Někdy stačí skutečně málo, aby se neosobní dům proměnil v domov.

Publikováno: 27. 02. 2023 / Aktualizováno: 19. 02. 2020

Kategorie: Rady a tipy