Malování je tak trochu kreativní práce

Stěny jsou dokonalý prostor pro realizaci kreativních nápadů. Stačí je polepit tapetami nebo aplikovat vrstvu barvy. Je to samozřejmě nejjednodušší řešení, ale také docela nudné. Renovace bytu je zase poměrně časově náročná, což je ale také důvod, proč bychom měli udělat něco dokonalého, výjimečného, aniž bychom radikálně změnili celý interiér. Stačí zapojit trochu fantazii a můžeme se doslova vyřádit třeba na malování stěn bytu. Malování není zase tak těžká práce a zvládne ji doslova každý, ale pokud máme byt velký nebo stěny vykazují stopy starších maleb, které musejí být odstraněny, raději se obraťme na profesionální firmu. V opačném případě se také můžeme stát také skvělými pracanty.

Bílá je královna barev

O tom, že bílá převyšuje všechny barvy víme asi všichni. Je to taková královna mezi barvami, hodí se každému odstínu a je doslova andělská. Málokdo ale ví, že i bílá barva může mít několik odstínů. S bílou nic nepokazíme, ale také mnoho parády také neuděláme. Ale je to otázka vkusu. Někdo třeba na barevnost moc není a má rád své bílé stěny takové, jaké jsou.

Barevný kolotoč

Pokud hledáme ty správné barvy do našeho interiéru, měli bychom ale také počítat s jakým nábytkem bude vše spojeno. Můžeme také tapetovat a to nemusí jít o tapety do celého bytu. Vytapetovat můžeme třeba jen jednu stěnu pokoje a zbytek se může vymalovat odpovídajícím vhodným odstínem. Pokud chceme experimentovat, jistě bychom se měli vyhnout extravagancím. Navíc by možná výsledek naší snahy nebyl takový, jaký očekáváme. Abychom se vyhnuli nepříjemným překvapení, můžeme pro jistotu nejdříve použít vzorky barev, které najdeme ve vzorkovníku. Různé kombinace nám přinesou určitou koláž, na které můžeme vyzkoušet právě naši volbu. Celá koláž může odhalit harmonii barev interiéru, kontrast a také i můžeme ubrat z barevnosti nebo naopak přidat. Jak už bylo řečeno v předchozím odstavci, s bílou můžeme kombinovat prakticky všechny barvy, a aby bílé stěny nebyly nudné, můžeme je zkombinovat třeba právě s barevnými tapetami.

Barvy do úzkých prostor

Můžeme ovšem také mít prostory dlouhé, které nejsou zrovna moc ideální a tady je trochu problém v tom, najít vhodnou barvu, aby se místnost ještě neprodloužila. Tady profesionální malíři doporučují zejména světlé barvy na boční stěny a na čelní stěny zase ty tmavší. Místnost tak bude působit kratší.

Malování bytu s profesionální firmou

Je samozřejmě jasné, že pokud si na takovou práci netroufneme a chceme mít byt vymalovaný opravdu profesionálně a tudíž dokonale, objednejme si raději speciální malířskou firmu. Jejich praktické a mnohaleté zkušenosti nám v tomhle směru určitě pomohou. Mají také vše potřebné k tomu, aby práci odvedli dobře a spolehlivě. Ve výsledku jsme jako zákazníci spokojeni. Před samotným malováním musíme mít také stěny čisté, vyrovnané a bez deseticentimetrové vrstvy staršího nátěru. Malovat na nevyrovnaný povrch stěny znamená pozdější problémy, které by nám jen zkazili celou radost z nové malby. Právě proto jsou profesionálové malířských firem odborníci na pravém místě, kteří jistě ví, jak svou práci dělat správně. Když se řekne malování, mnozí z nás se už teď drží za hlavu, protože představa toho nepořádku kolem se nám moc nelíbí. Služby profesionálních malířských firem nabízejí ovšem i závěrečný úklid , takže se nemusíme bát zbytečného nepořádku.

Publikováno: 03. 02. 2019