Jak dobře vymalovat chodbu v bytě

Malování, malirstvi-praha.cz ,designu chodby je velmi obtížný úkol, s nímž se bez problémů a při maximální rychlosti dokáže vyrovnat pouze profesionální malířská firma. Každá taková práce přináší ovoce a jistě je pak dílo náležitě oceněno. Chodby jsou proto nejčastěji malovány v neutrálních odstínech, které jsou v dokonalém souladu s jakýmkoli interiérem.

Problém zvaný úzký prostor

Asi nejdůležitějším faktorem je to, že samotné chodby jsou poměrně úzké a dlouhé místnosti, ve kterých je nedostatek prostoru. Vybírat barvy pro takovou místnost ale není zrovna jednoduché, protože jde samozřejmě o individuální řešení. Dobrou volbou pro malování stěn na chodbě může být barva na vodní bázi. Je odolná a snadno se čistí. Vodní emulze se často prodává v bílé barvě a tak je velmi snadné dát takové barvě ten správný odstín. Ty se prodávají v malých lahvičkách a namícháme si tak dokonalou barvu pro svou potřebu. Vhodným odstínem pro takovou úzkou chodbu jsou spíše tlumené, teplé barvy, které nebijí do očí a spíš by nás z takových barev rozbolela hlava. Meruňková, levandulová, světle zelená, světle modrá, světle hnědá či lososová. To jsou vhodné odstíny pro chodbu a určitě bychom měli také zapomenout na robustní a nekvalitní nábytek či skříně.

Další tipy na úzký prostor

Chodba je ve většině případů také bez oken. Vhodnou malbou je samozřejmě čistě bílá, která odráží maximum světla a splní tak účel tmavé chodby. Navíc je možné takovou barvu kombinovat s nejrůznějšími odstíny a doplnit barevnými doplňky. Trendem nejen pro malování chodby jsou právě světlé syté odstíny barev, malirstvi-praha.cz. Pokud přece jenom chceme mít chodbu například v čokoládové barvě, musíme ovšem k tomu zvolit vhodnou kombinaci světlé barvy, jinak by chodba vypadala spíš jako kobka. Výborná je v tomto případě bílá barva, která podtrhuje design a celkový dojem z místnosti. Jako dalším tipem pro malování chodby je využití některých barev, které jsme použili v jiných místnostech domu. Objevuje se tak dokonalá souhra barevných kombinací.

Méně někdy znamená více

Musíme podotknout, že světlými barvami v předsíni rozhodně nic nepokazíme, naopak. Vanilková, písková, béžová, bílá a kombinace těchto barev jsou naprosto vhodnou variantou. Moderní jsou dnes i tapety,ale tady bychom se měli vyvarovat výrazným vzorům. I chodba si zaslouží dokonalou péči. Vždy ji pak můžeme přikrášlit vhodným nábytkem a doplňky.

Malířská firma - malirstvi-praha.cz

Malovat byt znamená trochu práce, ale pokud si na to netroufneme, můžeme se spolehnout na profesionální malířské firmy, malirstvi-praha.cz, které mají nejen spoustu nápadů, jak byt vhodně vymalovat, ale také disponují potřebným náčiním, bez kterého bychom malovat ani nemohli. Dříve jsme byli smířeni s tím, že když se objevil malíř, měl většinou v ruce štětku, kbelík s vápnem a papírovou čepici. Dnes mají například teleskopické tyče pro těžko dostupná místa, vzorníky barev pro lepší představu o určitých odstínech, štafle a schůdky, různě veliké štětce a podobně. Jejich odbornost a profesionalita je jistě na místě a tak se nebojme takovou malířskou firmu malirstvi-praha.cz oslovit.

Publikováno: 06. 03. 2023 / Aktualizováno: 20. 11. 2019

Kategorie: Rady a tipy