Foukaná izolace pomůže ušetřit náklady za vytápění

Topná sezóna bude letos pro majitele rodinných domů snad ještě náročnější než všechny předchozí. Jakákoli možnost úspor je tak velmi vítaná. Foukaná minerální izolace pomáhá snížit náklady za vytápění až o třetinu.

Jen málokdo si může dovolit doma netopit. S příchodem podzimu tak musíme ve svém domě udržovat komfortní teplotu právě pomocí vytápění. Každý den se ale odrazí na naší peněžence a celkové náklady za topnou sezónu bývají jednou z největších položek v rodinném rozpočtu. Ušetřit náklady pomůže správně izolovaný dům, protože nejdražší je takové teplo, které nám uteče. Tepelné ztráty tak často mohou za zvýšené náklady za vytápění, protože musíme stále topit, abychom doma měli komfortní teplotu. Jako první většinou vyměníme okna a dveře, zateplíme fasádu či využijeme další z tradičních řešení, což ale pomůže jen zčásti a návratnost takových nákladů je velmi zdlouhavá. Teplo nám navíc uniká největší plochou z domu, u které na izolaci často zapomínáme a tou je strop. Izolace stropu tak zabrání teplu, aby unikalo z domu a zároveň pomáhá snížit náklady na vytápění.

Abychom izolovali stropy, nemusíme žít na staveništi, stavět lešení nebo hledat přes zimu, kam bychom přestěhovali rodinu. Foukaná minerální izolace je efektivní a rychlé řešení a její aplikace je hotová za pár hodin téměř bez nepořádku. Izolační materiál se na určené místo fouká hadicí, která je propojena se zásobníkem izolačního materiálu. Ten je umístěn na autě, které parkuje před domem. A nijak tak nenarušuje ani neničí zahradu nebo okolí domu. Díky technologii foukání se vytváří souvislá vrstva, která zamezuje vzniku tepelných mostů. Foukaná izolace začíná okamžitě fungovat, udržuje teplo v domě a zabraňuje jeho unikání. Izolaci stropu oceníme také v létě, kdy funguje jako ochrana před přehřátím. V horkých dnech je často problém pobývat v podkrovních místnostech, protože je v nich velké teplo. Foukaná izolace v nich pomáhá udržet komfortní teplotu a lze je tak využívat po celý rok.

Publikováno: 10. 01. 2023 / Aktualizováno: 11. 01. 2023

Kategorie: Zahrada a exteriér

Autor: Roman Zemanek