Jak správně vymalovat pokoj

Jestliže chceme oživit nebo jen změnit náš interiér, můžeme to udělat různými způsoby. Tím nejjednodušším a v podstatě nejlevnějším je malování stěn. Můžeme si zde vymyslet prakticky cokoliv a popustit tak uzdu své fantazii. Máme pokoj pouze bílý? Je třeba jej trochu oživit a dát tomu nový nádech. Nebo si troufneme na úplnou změnu? Žádný problém! Malování je trochu zábavné, ale můžeme to i přenechat profesionálním malířům, www.malirstvipraha.cz/, kteří dobře ví, jak na to.

Příprava stěn před malováním, www.malirstvipraha.cz/

Stěny místnosti se musejí nejdříve očistit a připravit pro novou malbu. Je to důležitá část celého malování, www.malirstvipraha.cz/,protože pokud bychom tohle podcenili, může se stát, že by se nám malba následně sloupala. Nutné je také odstranění nejrůznějších nedostatků a nerovností, zatmelit je třeba také dírky po skobičkách, na kterých visely obrazy a podobně. Můžeme k tomu použít speciální tmel, kterým vyplníme i mezery a spáry. Následně je potřeba tmel vybrousit do hladka. Stěnu je také důležité napenetrovat a odstranit starý nátěr. Malba tvoří určitou vrstvu a přemalovat ji další vrstvou není zrovna vhodný nápad. Penetrace slouží k lepší přilnavosti nového nátěru.

Dětský pokoj

Vymalovat dětský pokoj je asi tou nejlepší zábavou. Můžeme zde využít i dětské fantazie, která je velmi různorodá a určitě můžeme děti samotné zapojit do činnosti. Je určitě velmi rozdílné malovat pokoj pro malé batole, děti školou povinné nebo teeanegery. Dětský pokoj by měl především dětem sloužit jako jejich oázu hravosti a dokonalé útočiště. Barevnost je zde povolena a můžeme stěny doplnit i o originální tapety. Vhodným nápadem právě pro menší děti, je barva klasické školní tabule, tedy černá, ovšem jen jako doplnění jejich interiéru, protože jde o omyvatelnou barvu, která ale plní funkci tabule, na kterou se dá malovat křídami.

Barva pro kuchyň, chodbu nebo ložnici, www.malirstvipraha.cz/

Vhodné barvy pro jiné místnosti jsou pro každého jiné, ale vždy by to měli být odstíny, které navozují příjemné prostředí a harmonii. Některé jsou energické, jiné utlumené a nudné. Kuchyně vyžaduje barvy, které jsou odolné proti vlhkosti a jsou praktické zejména pro spolehlivé otírání drobných kuchyňských nehod. Mohou to být odstíny, které podporují chuť k jídlu, jako například oranžová nebo červená. Ložnice je zase místem klidu a relaxace. Zvolit barvy pro ložnici bychom tedy měli spíše tlumené a teplé, i když i bílá ložnice není vůbec špatná. Barvy pro ložnici tedy ovlivňují i náš spánek. Žlutá například stimuluje nervový systém, zelená působí pozitivně. Šedá sice moc spánku neprospívá, ale její odstíny jsou v poslední době velmi oblíbené. Chodba je ve většině případů úzká a bez oken. Tady bychom měli zvolit barvy, které tuto místnost prosvítí a vnesou příjemnou atmosféru, neboť je to první místnost,kam vcházíme.

Moderní malířské firmy, www.malirstvipraha.cz/

Malířské firmy nabízejí rychlou a především kvalitní práci v tomto oboru a my se na ně s jistotou můžeme spolehnout. Jde nejen o malování pokojů, ale využít jejich služby, www.malirstvipraha.cz/, můžeme i v případě, že chceme malování zkombinovat z tapetami, jestliže potřebujeme vhodně a především vkusně vymalovat chodbu a společné prostory v bytových domech a podobně. Mají odborné zkušenosti a jistě si také dobře poradí i se starým nátěrem, starými tapetami a nedokonalostmi stěn v interiéru.

Publikováno: 25. 11. 2019