Foukaná izolace pomáhá šetřit naši peněženku v zimě i v létě

Rozdíly v teplotách jsou u nás během různých ročních období celkem znatelné. V zimě musíme doma výrazně koupit, abychom uchovali komfortní teplotu. V létě se naopak potýkáme s přehříváním místností a nutností používat klimatizaci. Se správnou izolací můžeme ušetřit až třetinu nákladů.

Příchod jara znamená ukončení topné sezóny, ale zároveň také její vyúčtování. Tato částka je pro většinu majitelů rodinných domů silným zásahem do rozpočtu, protože patří k těm největším. Bez topení bychom se však v zimě neobešli, pokud nechceme bydlet v iglú. Každý rok proto přemýšlíme, jak částku na faktuře za vyúčtování snížit, k tomu ale musíme primárně vědět, kudy nám v domě teplo uniká. Standardní postupy, jako je výměna oken a dveří nebo zateplení fasády mohou částečně pomoci, ale zapomínáme na tu největší plochu v domě, kudy uniká nejvíce tepla a tou je strop, který často nebývá jakkoli izolován. Začít tak musíme právě u něj a zajistit kvalitní izolaci stropu, která zabrání únikům tepla a udrží ho v domě, čímž nám pomůže snížit náklady na vytápění. Je ideální variantou pro stropy i půdní a střešní prostory je foukaná minerální izolace, která je hotová již za pár hodin a nevyžaduje žádné velké přípravy předem.

Celá realizace je rychlá a bez nepořádku na potřebné místo se izolant fouká pomocí hadice. Ta je napojená na zásobník, který je umístěn na autě zaparkovaném před domem, takže se nemusíme bát o svou zahradu, stavět lešení nebo vyklízet celý dům. Pracovník specializované firmy si po prvotní obhlídce zvolí nejkratší cestu, kudy materiál vést, většinou stačí vytvořit jen několik otvorů, kterými hadice projde na určené místo.

Foukaná izolace funguje okamžitě po ukončení aplikace, a to bez ohledu na roční období v zimě nám uchrání teplo v domě, ale pomáhá nám také v létě. Chrání totiž místnosti pod střechou před přehříváním a udržuje v nich komfortní teplotu. Nemusíme tak využívat klimatizaci a zvyšovat si další náklady, abychom místnosti mohli využívat. Právě přehřívání podkrovních prostor je totiž u mnoha domů velkou bolístkou a v opravdu horkých dnech v nich nelze ani pobývat vzhledem k vysoké teplotě. Kvalitní foukaná izolace řeší i tento problém.

Publikováno: 21. 06. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Dominik Vápenka