Dřevostavby

Je libo dům ve svahu nebo rostoucí dům?

Dřevostavby

Dřevostavby, díky obnovitelným přírodním zdrojům, snadné dostupnosti potřebného materiálu a optimálnímu splynutí s rázem krajiny, patří mezi nejvyhledávanější stavby k bydlení (nízkoenergetické a pasivní domy). fc3f4c2a6df50c3f5724e0853335d633

Dřevostavby jsou objekty, jež představují výborné tepelně-izolační a zvukové vlastnosti, přijatelné vnitřní klima ve všech ročních obdobích, nízkou energetickou nákladovost, rychlou realizačnost staveb, dlouhou životnost, šetrnost k životnímu prostředí a bezpečnost z hlediska protipožární ochrany (na celé stavby se aplikují speciální ochranné prostředky zabraňující rychlé zkáze při vzniklém požáru).

Výstavbou kvalitních, originálních a jedinečných dřevostaveb se zabývá spolehlivá společnost Origis s.r.o. s pobočkou v Miškovicích. Veškeré informace o výstavbě a energetické koncepci se dovíte na webových stránkách origis. V nabídce této firmy najdete patrové domy, přízemní dřevostavby Praha, pasivní domy, domy ve svahu a rostoucí domy.

Domy ve svahu

Domy ve svahu jsou praktické a prostorné objekty, jež nachází své uplatnění v lokalitách s atypickými pozemky. Umístěním domu do svahu vzniká architektonicky zajímavé a jedinečné dílo. Do zděného přízemí se zpravidla umisťují prostory, jež nepotřebují denní světlo (např. garáž, technické zázemí, apod.) a na tento základ se nad úroveň svahu postaví dřevostavba s hlavními obytnými místnostmi, z nichž je úchvatný výhled do okolí. 4aedccc36c0921f65f17f262624f5682

Rostoucí domy

Projekt rostoucí domy reaguje na nejrůznější potřeby a požadavky na bydlení. Mladému páru stačí k životu méně prostoru, a proto klientům bude dle jejich přání postaven menší rodinný dům. Do tohoto objektu budou připraveny základy a nainstalovány přípojky pro pozdější rozšiřování prostor (např. dětský pokoj, pracovna) ve chvíli, kdy si pár pořídí děti nebo se začne celodenně starat o svého nemocného rodiče.

Energetická koncepce

Součástí jednotlivých projektů je možnost zpracování energetické koncepce, jež představuje velmi přesnou energetickou simulaci a jasná čísla. Umožňuje Vám velmi podrobně a přesně propočítat různé varianty nákladů na energie (vytápění, ohřev vody) ve Vašem domě. Vychází z mnoha faktorů např. energetické ztráty, ceny a tarify energií včetně zohlednění jejich předpokládaného růstu apod.