Podkrovní místnosti lze využívat i v létě

Zatím sice převládají nízké teploty, ve vzduchu už je ale cítit jaro. Čekají nás tak slunečné dny, které se následně změní v letní a horké. Vydržet v místnostech pod stropem se pak téměř nedá, je v nich nedýchatelno a vyvětrat je téměř nelze. Jak v nich udržet komfortní teplotu a zároveň ušetřit náklady na vytápění v zimě?

Izolovaný strop pomůže

Za přehříváním podkrovních místností je většinou špatná nebo chybějící izolace stropů. Jedná se ale přitom o oblíbené místnosti, ze kterých máme pěkný výhled a čas v nich trávíme rádi. Když v nich ale nemůžeme dýchat a je v nich velké horko, raději se jim vyhneme, v zimě se navíc i špatně vytápí. Často tak máme v domě krásnou místnost s příjemnou atmosférou, kterou ale reálně můžeme využívat jen pár týdnů v roce. Problémem je nedostatečná izolace stropu, což umožňuje unikání tepla a zvyšování nákladů za vytápění v zimě, a v létě naopak dovnitř vniká horko a dochází k přehřívání. Foukaná izolace umí vyřešit oba tyto problémy, zabránit únikům tepla i ochránit před horkem.

Aplikace bez nepořádku

Při zmínce o zateplení nebo izolaci většinou majitele domů odrazuje od realizace nepořádek, zdlouhavé přípravy, vysoká vstupní investice a nízká návratnost. Foukaná minerální izolace je v tomto jiná, je hotová za několik hodin a běžné užívání domu ovlivní jen minimálně. Aplikace probíhá technologií foukání a ihned po aplikaci začíná fungovat. Realizaci je možné provést kdykoli, není nutné čekat na ukončení topné sezóny. Izolační vrstva z minerální vlny nemá žádné spoje, dostane se do každé mezery a nevytváří tak tepelné mosty. Na potřebné místo je izolační materiál přiveden pomocí hadice, k aplikaci stačí jen několik děr a místo na zaparkování auta s vybavením a zásobníkem materiálu. Nikde tak nemusíte nic skladovat, stavět lešení, stěhovat rodinu a obávat se několika týdnů v nepořádku. Izolace stropů udrží v podkrovních místnostech komfortní teplotu i v horkých dnech a můžete je tak pohodlně užívat. V zimě vám pomůže ušetřit až třetinu nákladů na vytápění.

Publikováno: 13. 05. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce