Bazénová plachta - spolehlivá ochrana

Na našich zahradách je stále častěji vidět bazén a to jak zapuštěný v zemi tak i nadzemní. Je to určitý komfort v podobě výborného osvěžení v horkých letních dnech, kdy se nemusíme dělit o bazén na veřejných koupalištích. Pokud máme takový komfort doma, musíme si ale uvědomit, že pokud chceme naplno užívat vodní radovánky, je třeba se o bazén a vodu dobře se starat. K tomu všemu nám může být nápomocná kvalitní krycí plachta.

Plná ochrana vodní hladiny

Bazénové plachty představují velmi levnou, ale za to účinnou ochranu vody v zahradním bazénu. Jejich výhody stojí jistě za úvahu. Nejen že chrání vodu před nečistotami, které mohou do bazénu napadat, jako jsou například větve, listí anebo hmyz, ale voda se odpařuje pomaleji, takže šetří naši bazénovou chemii. Je určitě lepší mít chráněný bazén před nečistotami, než kdybychom každý den museli chodit se sítkem v ruce a odstraňovat z vodní hladiny nežádoucí předměty. Nikdo jistě netouží oddávat se vodním radovánkám, když je hladina znečištěná od listí. Jako další výhody bazénových plachet můžeme uvést například také ochranu před pádem domácích mazlíčků do vody nebo existuje na trhu i solární plachta. Samozřejmě má bazénová plachta také cenovou výhodu. Je totiž oproti jiným krytům na bazén podstatně levnější.

Jaké druhy plachet na bazén můžeme na trhu nalézt?

Plachta na bazén neplní jen ochrannou funkci. Můžeme svůj zahradní bazén také zakrytovat na zimní období, k tomu slouží zimní plachta, která se vyznačuje vysoce pevnostním materiálem, který je odolný zejména vůči nízkým teplotám a mrazu. Na jaře pak stačí plachtu nechat vyschnout a uschovat na další zimu. dalším druhem bazénových plachet je solární plachta, která zase plní funkci ohřevu vody v bazénu. Jistě, že nemůžeme v tomhle případě očekávat termální lázně, ale určitý stupeň ohřevu to jistě má. Doporučení zní, čím déle je bazén solární plachtou zakrytován, tím teplejší voda v něm bude. Solární plachty mají speciální složení a stejně tak jako plní funkci ohřevu vody, plní také funkci ochrany bazénu.

Bazénová krycí plachta a její údržba

Pokud ještě stále váháme nad tím, zda si pořídit krycí plachtu na bazén nebo jiný způsob ochrany bazénové vody, můžeme k tomu všemu ještě přidat informace o údržbě bazénových plachet. Ta je velice snadná, neboť tady postačí jen plachtu večer napnout a ráno zase dobře smotat. K tomu všemu nám samozřejmě dobře poslouží doplňující komponenty k plachtám , jako jsou napínací gumy, kotvící kolíky nebo odtoková sítka, ale k ještě pohodlnější a jednodušší manipulaci můžeme doporučit i speciální navijáky pro návin plachty bez námahy. Na trhu existují dokonce navijáky nejen na ruční ovládání, ale lze zakoupit navijáky i na bateriový pohon. Samotná údržba plachty pak spočívá pouze v jednoduchém opláchnutí čistou vodou například ze zahradní hadice nebo vysokotlaké myčky a necháme pak plachtu dobře proschnout na slunci, aby se při skladování nezapařila nebo nezplesnivěla. Uložit ji můžeme pak na suchém místě.

Plachta na míru

V dnešní době není ničí neobvyklým mít na zahradě bazén, který má atypický tvar. Klasický ovál nebo obdélník již vyšel tak trochu z módy, a proto nastává ještě jedna otázka, jestli lze bazénovou krycí plachtu pořídit i na jiný rozměr a tvar bazénu. Samozřejmě, že to lze! Poptávka je v tomto směru veliká a tak nám firmy vycházejí vstříc. technik odborné firmy přijede změřit celý bazén, zakreslí jeho náčrt a pak už můžeme jen očekávat výsledek. Plachty jsou vyrobeny z velice kvalitního materiálu, který nepropouští vodu a je zároveň pevný. Můžeme si dokonce přát i plachtu v různém barevném provedení a některé firmy nabízejí i barevný potisk. Bazénová plachta je jistě výhodnou investicí, která se nám vyplatí a máme tak léto bez starostí.

Publikováno: 03. 02. 2019

Kategorie: Zahrada a exteriér | Zahrada a exteriér