Nejkvalitnější zahradní stoly se vyrábějí z exotických dřevin

Zahrada kolem vašeho domu nabízí příležitost k odpočinku a k posezení na čerstvém vzduchu jen do takové míry, jak si sami určíte. Je tedy na každém z nás se pokusit o vytvoření příjemného prostoru. Zahradní nábytek z přírodních materiálu je v této otázce nejlepším řešením a nejkratší cestou ke kýženému výsledku. Pokud hledáte kvalitní zahradní stoly, zaměřte se na tyto materiály.

Zahradní stůl z akácie

Zahradní stoly z akácie se vyznačují nejen svou tvrdostí, ale rovněž i nadstandardní robustností. Exotická dřevina je zárukou špičkového zpracování a dlouhověkosti, kterou oceníte především v situacích, kdy se rozhodnete uspořádat oslavu. Akácie je odolná vůči napadení plísněmi i škůdci, kterým klasické české dřeviny rychle podléhají. Nábytek v typickém zlatohnědém odstínu vás překvapí svou unikátní kresbou.

Zahradní stoly z eukalyptového dřeva

Eukalypt je rychle rostoucí strom, proto se zahradní stoly z této dřeviny prodává za přijatelnější cenu. Při tom je s ohledem na získané vlastnosti naprosto srovnatelný s ostatními dřevinami. Nábytek si uchovává svou mimořádnou odolnost, díky níž vám bude sloužit i po několika letech. Nejlepším místem je prostor s částečným krytím před nepříznivými klimatickými podmínkami.

Zahradní stoly z teakového dřeva

Teak je bezesporu nejlepším materiálem na výrobu jakéhokoliv nábytku určeného k venkovnímu užití s celoroční nálepkou. Tato exotická dřevina si v našem podnebném pásmu snadno poradí díky vysokému podílu oleje a pryskyřice. Nepodléhá UV záření, plísním ani kyselým dešťům nebo mrazu. Zahradní stůl z teakového dřeva můžete nechat na svém místě po celý rok. Stejně jako u ostatních exotických dřevin se časem na povrchu objeví stříbrná patina. Kdo by této proměně chtěl předejít, stačí nábytek občasně ošetřit teakovým olejem a pravidelně čistit teplou vodou a mýdlem od nečistot.

Publikováno: 17. 05. 2020

Kategorie: Zahrada a exteriér