Vyplatí se domácí fotovoltaická elektrárna?

Mnozí lidé zvažují, že si na svůj dům nechají instalovat fotovoltaickou elektrárnu. Přece jenom se v každém časopise o bydlení dočítají o tom, že se jedná o možnost, jak rapidně snížit náklady spojené s energiemi na rodinném domě. Nabízí se však otázka, jestli se to opravdu vyplatí. Přece jenom fotovoltaika není zrovna levná záležitost, kterou vám navrhne i zařídí firma Solidsun. Ne každý má v kapse několik stovek tisíc korun, které by se rázem mohli investovat do tohoto jednoho řešení.

V posledních letech do fotovoltaické elektrárny investuje opravdu každý druhý, což ukázal nedávný průzkum, který řekl, že zájem o fotovoltaické elektrárny roste každým rokem. Zejména nyní, v době hrozícího zdražování elektřiny, se mnozí majitelé či vlastníci rodinných domů rozhodují, jestli nebudou investovat do řešení, jež by snížilo jejich spotřebu energie na rodinném domě.

Investice do solárních panelů se vyplatí

Pojďme si však odpovědět na otázku, kterou jsme výše položili, a sice jestli se fotovoltaická elektrárna vyplatí. Podle odborníků se vyplatí bezesporu, návratnost této investice můžeme očekávat do osmi až pěti let. Dalo by se tedy říct, že po určité době začne solární elektrárna vydělávat.

I když vám tedy může přijít pořizovací cena za fotovoltaický systém přemrštěná, věřte tomu, že se vám investice dříve nebo později vrátí. Navíc je třeba využít aktuální nabídky dotačního programu Nová zelená úsporám, díky kterému můžete získat dotaci na fotovoltaickou elektrárnu.

Získejte dotaci na fotovoltaiku

Pokud si na svůj rodinný dům nainstalujete fotovoltaický systém, dojde k rapidnímu snížení spotřeby elektrické energie. Tím pádem dojde ke snížení výroby elektrické energie, která nemá zrovna dobrý dopad na životní prostředí kolem nás. Jelikož tímto stylem budete šetřit přírodu, lze získat dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám, která se může vyšplhat až do výše 155 tisíc korun.

Publikováno: 30. 01. 2020

Kategorie: Finance