Také dřevostavbu je potřeba dobře pojistit. Jak na to?

Dřevostavba je nemovitost jako každá jiná, a tak je potřeba k ní přistupovat. Především je potřeba ji řádně pojistit, a to prostřednictvím majetkového pojištění. To je naprostý základ, který u obydlí řeší každý zodpovědný majitel, který nechce přijít o střechu nad hlavou i peníze, pokud už dojde k nějaké nečekané události.

Zvolte pojišťovnu, která má jasné podmínky

V prvé řadě je důležité, abyste si vybrali důvěryhodnou pojišťovnu, která má ve svých smluvních podmínkách i na internetu jasně uvedeno, na co vše se pojištění vztahuje. Dobře to má řešeno třeba známá ERGO pojišťovna, kde najdete vždy jednoduché a jasné podmínky. Nemusíte se například obávat složitého oceňování majetku, ale částku pojistného si můžete nechat navrhnout jen na základě m2 obytné plochy. Dle podmínek majetkového pojištění máte u této pojišťovny nárok na:
  • Snadné sjednání online
  • Obvyklá rizika a katastrofy již v základu
  • Nonstop asistenci
Právě možnost sjednání přes internet je skvělá ve své jednoduchosti. Zvlášť v dnešní době nepochybně oceníte, že nemusíte nikam zbytečně chodit a zde dlouze čekat a něco komplikovaně řešit. Pojištění dřevostavby tak zvládnete levou zadní. Žijeme v elektronické době a je toho přece potřeba využít v náš prospěch.

Při sjednání pojistné smlouvy u zmiňované pojišťovny již máte v základu veškerá obvyklá rizika, což dělá sjednání pojistky zase o něco snazší. V případě problémů můžete také vždy využít nonstop asistenční služby.

Pozor na podpojištění

Jestliže jste si sjednali na svůj dům pojistku, tak neusínejte na vavřínech. Čas od času je dobré si proklepnout její aktuálnost, zda vaše nemovitost třeba nezískala v průběhu let na hodnotě například rekonstrukcí, přístavbou apod. Jestliže budete mít vždy aktuální pojistku, vyhnete se pak nepříjemnému zjištění, že při pojistné události dostanete méně, než jste čekali.

Publikováno: 31. 10. 2021

Kategorie: Finance