Stínicí technika, která vás ochrání před sluncem i hlukem

Žaluzie nebo rolety se staly nedílnou součástí oken, které zabezpečují stín v letních parních měsících a také soukromí v momentě, kdy rozsvěcujeme světla a nejsme zvědaví na pohledy kolemjdoucích či „sousedů“, kteří do našich oken vidí z protějšího panelového domu. Roletám a žaluziím jsme vděčni také ráno, kdy se za okny rozednívá, ale my si chceme ještě chvíli užít šera a dospat se. Jaké žaluzie jsou na trhu dostupné a kde najít spolehlivého dodavatele, který se vším poradí? Okna JIS – dodavatel stínící techniky již více než 30 let.

Druhy stínící techniky

V bohaté nabídce stínící techniky můžete vybírat jak mezi vnitřní stínící technikou, což jsou vnitřní žaluzie, plisé žaluzie a textilní roletky den / noc, anebo vnější stínící technikou, což jsou vnější žaluzie a předokenní rolety.

Vnitřní stínící technika

V nabídce Okna JIS najdete typické vnitřní žaluzie, které jsou k dostání ve více barevných provedení, ale také v různých dekorech, jako je například imitace dřeva. Kromě klasických horizontálních žaluzií zde seženete také vnitřní žaluzie vertikální, pomocí kterých můžete stínit skla velkoformátových oken ze shora až dolů.

Další variantou stínění jsou plisé žaluzie, pomocí kterých si můžete zvolit různou propustnost světla skrze zatemňující látky. Zajímavou variantou je také látka s napařovanou hliníkovou vrstvou, která dokáže propustit minimum tepelného záření. Tuto variantu oceníte především v létě v oknech otočených na západ a zabráníte tak 100% prostupování horka do vaší domácnosti až do večerních hodin.

Varianta vnitřního stínění, kterou je možné sladit s interiérem, jsou textilní roletky den / noc. Jejich ovládání je snadné a tak jako i u ostatní stínící techniky, i u těchto je možné zabezpečit větší nebo menší stínění.

Vnější stínící technika

Nejoblíbenější variantou vnějšího stínění jsou venkovní žaluzie. Hodí se jak pro rodinné domy, tak i pro kancelářské budovy. V obou případech dokáží udržovat příjemné klima v průběhu parných letních dní. Jejich ovládání je velmi jednoduché a intuitivní, ať už sáhnete po manuálním či motorickém.

Nesmíme zapomenout ani na variantu předokenních rolet, které jsou dokonce schopné vytvářet jakousi bariéru proti venkovnímu hluku.  

Publikováno: 01. 05. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Jana Marečková