Jak efektivně propagovat blog (ne)jen o bydlení?

Pokud chcete propagovat blog, je důležité, jakou strategii si vyberete. Dnes už neplatí teorie "vytvořit si stránky a lidé přijdou sami". Na světě je více než sto milionů blogů, publikování kvalitního obsahu nestačí. Jsou nutné i různé jiné kroky propagace web stránky. Tomuto se říká internetový marketing.

1. Komentujte

Jednoduchý způsob, jak podpořit svůj blog, je komentování na jiných web stránkách. Při každém komentování používejte stejné jméno a URL adresu. Tímto způsobem pracujete i na optimalizací web stránky. Pokud si vyberete relevantní, zajímavé web stránky které mají příbuzný okruh témat, s vaším blogem, lidé si všimnou váš odkaz, a získáte tak i nového návštěvníka.

2. Obraťte se na odborníky

Pokud máte finance bokem, není nic jednoduššího než propagaci blogu delegovat na odborníky. Najdete je například na PRYard.com/cs/ – platformě, která výrazně zjednodušuje proces komunikace. Registrace je zcela zdarma!

3. Pravidelně publikujte nový obsah

Častým a pravidelným publikováním obsahu zvyšujete návštěvnost web stránky. Každý nový příspěvek je nový vstupní bod pro vyhledávače. Psaní článků s ohledem na optimalizaci web stránky pomáhá nárůstu návštěvnosti web stránky.

4. Diskutuje na fórech

Začněte být aktivní na diskusních fórech, které souvisejí s okruhem zájmů na vašem blogu. V profilu si vyplňte url adresu vašeho blogu, a pokud bude přispívat do diskuse, připojte odkaz na váš blog.

5. Používejte sociální sítě

Využijte propagační možnosti, které nabízejí sociální sítě. Zapojte se do sociálních sítí, jako je Facebook, LinkedIn, a přispívejte odkazy na váš blogy a v profilu. Úsilí na sociálních sítích zvýší povědomí o vaší stránce a poskytne mu přidanou hodnotu.

6. Odkazujte na jiné blogy ve vlastních článcích

Snažte se ve vašich příspěvcích vložit odkazy na jiné stránky. Vezměte si příklad z jiných blogů. Například ty které chodíte číst. Pokud na někoho odkážete je možné že majitel stránky v dalším článku odkáže na vás. A podle statistik blogu, budete přesně vědět co vám tento odkaz přinesl.

7. Připojte odkaz na blog ve svém e-mailovém podpisu

Váš e-mailový podpis a vizitky jsou dvě z nejzřejmější místa propagace vašeho blogu. Vizitka má tištěnou podobu odkazu a tak můžete připojit i QR kód. Propagace je klíčem k úspěchu. Nebojte se překročit svůj stín.

8. Zkuste propagovat blog zapojením se do soutěží

Soutěže blogů jsou skvělý způsob, jak přilákat nové návštěvníky. Nejdůležitější věc, kterou si musíte pamatovat při použití soutěže jako propagačního nástroje je oznámit skutečnost že soutěžíte na vaší web stránce.

9. Uspořádejte setkání

Uspořádejte nebo se zúčastníte karnevalu blogů. Na Slovensku zatím takové možnosti nejsou, ale můžete být první? Cílem je spojit blogerů, vyměnit si odkazy, a zkušenosti. Spolupracovat a najít si nové přátele.

10. Vyzkoušejte guestblogging

Nabídněte své služby (PR články) jako hostující blogger pro jiné blogy v okruhu vašich témat. Hlavně pokud jde o blogy, které mají vyšší návštěvnost než je ta vaše. Je skvělý způsob, jak získat odkazy, najít si nové čtenáře a propagovat se.

Publikováno: 10. 11. 2019

Kategorie: Rady a tipy