Jak zařídit a organizovat sklady podniku?

Každý podnik, ať už je jakéhokoli rozměru, by měl mít svůj sklad. Nezáleží na tom, jestli se ve skladu budou skladovat hotové výrobky nebo jen materiály či jestli bude ve skladu sídlit to, co se ve firmě často nepoužívá. Sklady jsou zkrátka potřebné, při rozšíření podniku je oceníme a později se z nich stane místo, kde bude muset práce odsýpat, aby byl zajištěn rychlý chod podniku. Pokud se firma rozvine do takového stádia, že ve skladu bude muset práce odsýpat, budou se muset najít zaměstnanci, a sice skladníci, kteří se postarají o to, aby práce ve skladu nestála. Bohužel mnozí lidé na tuto pozici jen tak nepřijdou, jelikož se domnívají, že práce skladníka je těžkou záležitostí. Pokud jsou ale sklady zařízeny a pokud je v nich manipulační technika, práce skladníka je spíše zábavou než čímkoli jiným. Abyste nalákali nové zaměstnance na pozici skladníka, musíte sklady řádně zařídit. V ideálním případě byste měli investovat do manipulační techniky, která práci ve skladu opravdu značně usnadňuje, což ocení nejeden budoucí zaměstnanec.
Manipulační technika je označení pro stroje nebo přístroje či vymoženosti, které nám jakýmkoli způsobem usnadňují práci v podniku, a sice pomáhají nám s přemísťováním palet, krabic nebo pytlů, jež jsou těžké.
Otázkou nyní je, do jakých konkrétních typů manipulační techniky se vyplatí investovat, aby práce ve skladu opravdu nebyla těžká, ale naopak snadná.

Už máte ve skladu vozíky?

Při zařizování skladu byste měli myslet nejen na dostatek regálů a palet, ale také byste měli myslet na vozíky, které jsou nepostradatelné. Stejně jako ve velkých, tak v malých skladech by měly sídlit nízkozdvižné paletové vozíky, které jsou známé svým snadným ovládáním. Ve větších skladech doporučujeme mít vysokozdvižné vozíky, které dosáhnou i tam, kam nízkozdvižné vozíky nedosáhnou.

Vozíky s váhou usnadní práci

Skvělým vozíkem je také nízkozdvižný vozík s váhou, který nejen, že pomůže s přemísťováním krabic, palet a dalších podobných věcí, ale kromě toho také zváží zboží, čímž tedy usnadní další budoucí práci.

Publikováno: 30. 01. 2019

Kategorie: Rady a tipy