Snížit náklady na vytápění pomůže správná izolace

Během topné sezóny hledá většina majitelů domů možnosti, jak ušetřit. Nejdůležitější je zamezit únikům tepla a jeho udržení v domě. Správná izolace tak může ušetřit až třetinu nákladů.

Mezi tradiční způsoby snižování nákladů na vytápění patří výměna oken, dveří a izolace fasády. Tyto kroky mohou být sice účinné, ale jsou časově náročné a vyžadují značnou investici, jejíž návratnost je dlouhá. Pro mnoho majitelů domů je efektivním řešením izolace stropu. Ten bývá největší plochou v domě, která nemá okna ani dveře, a je tak i místem, kudy uniká nejvíce tepla. Už ze základní školy si pamatujeme, že teplý vzduch stoupá vzhůru, a pokud jeho postup nic neomezí, skrze strop a následně střechu stoupá ven. My tak musíme stále topit, abychom si doma udrželi komfortní teplotu, a zbytečně tak zvyšujeme náklady na vytápění. Zateplení stropu pomůže omezit úniky tepla, udrží ho uvnitř domu a pomůže snížit náklady až o třetinu.

Ideálním řešením pro stropy, krovy a půdy je foukaná minerální izolace, která vytváří souvislou vrstvu bez tepelných mostů. Díky moderní technologii foukání je aplikace rychlá a jednoduchá, zabere jen několik hodin a vyžaduje minimální přípravy. Na rozdíl od mnoha jiných variant zateplení není nutné stavět lešení, vyklízet dům a trávit mnoho dní v provizorních podmínkách. Na určené místo je izolant přiveden hadicí ze zásobníku, který je umístěný na autě zaparkovaném před domem. Na zahradě ani kolem domu tak nevzniká nepořádek ani sklad materiálu. Veškeré potřebné vybavení si pracovník po dokončení prací odveze, aniž by po sobě zanechal nepořádek.

Izolace začíná fungovat ihned po aplikaci. V zimě zabrání únikům tepla, udrží ho v domě a sníží náklady na vytápění. V létě pak chrání podkrovní místnosti před přehříváním. Izolací stropu tak můžeme ušetřit i si doma zvýšit komfort.  

Publikováno: 02. 11. 2023

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Jana Marečková