Jak v létě efektivně ochladíte byt?

Léto teprve klepe na dveře a už se vám zdá, že vedro ve vašem bytě je k nevydržení? Především v horkých letních dnech nás otravuje nepříjemné pocení a špatná dýchatelnost vzduchu. Dávat si několikrát denně ledovou sprchu se zrovna nenabízí, jako ta nejúspornější varianta. Pokud pracujete z domova, tak sami znáte že soustředění na práci je o poznání horší než v pohodlném chládku. Už při pořízení bytu, bychom neměli na horké dny zapomínat a být na vše připravení.

Větrání během dne

Zdá se to jako dobrý nápad, aby nám proudil čerstvý vzduch do bytu. Pravda je však někde jinde. Pokud větráte celý den, pouštíte si horký letní vzduch přímo dovnitř místnosti. Proto bychom měli větrat brzy ráno, anebo ve večerních hodinách. Kdy teploty nedosahují až na hodnoty 30 °C.

Ochlazení bytu

Výše jsme zmínili mobilní a nástěnné klimatizace. Existují však další alternativy, jako jsou ochlazovače vzduchu a kvalitní ventilátory. Ochlazovače jsou vhodné do suchého prostředí, s větším výskytem prachu. Ventilátory jen odvádí vzduch z pokoje ven, pokud je natočený správným směrem, a to nejlépe k oknu. Přečtěte si: Mobilní klimatizaci - ano, nebo ne?

Zastínění oken

Přes den je vhodné zatáhnout žaluzie. Nezapomínejte, že mohou být vyrobeny z hliníku. Ten zachycuje teplo, tudíž na noc je nejlepší žaluzie vytáhnout nahoru, aby nevyhřívaly váš byt. Pokud přes noc nechcete větrat, protože hmyz je připravený kdykoliv vám otravovat život. Nabízí se možnost ochlazení prostřednictvím klimatizace. Ať už přenosné čili mobilní klimatizace, anebo napevno zabudované nástěnné klimatizace. Tip: Eprofi.cz s.r.o. - specialista na mobilní klimatizace - nabízí široké spektrum techniky - odvlhčovače vzduchu, ale také vibrační desky a pěchy, mobilní topidla a stavební pily. S výběrem vhodného modelu vám ochotně poradí kvalifikovaná zákaznická podpora.  

Publikováno: 16. 05. 2021

Kategorie: Rady a tipy