Proč si pořídit zahradní domek a jak položit základy?

Vlastníte rodinný dům se zahradou, ale chybí vám úložný prostor? V tom případě pravděpodobně hledáte nějaký náhradní prostor, který bude užitečně sloužit jako úschovna pracovního a zahradního náčiní. Zahradní domek tuto roli efektivně zastoupí, ovšem nabízí daleko více možností využití než byste možná čekali. V následujících řádcích vám prozradíme několik způsobů, jak lze zahradní domek využít, ale také jak položit jeho základy.

Co všechno vám může zahradní domek poskytnout?

Jak už jsme výše zmínili, zahradní domek poslouží jako skvělá úschovna pracovního a zahradního nářadí, ale to není všechno. Z domku můžete vytvořit cokoliv vás jen napadne, chcete mít místo plné klidu a pohody, kde je dostatek prostoru na relaxaci? V tom případě využijte zahradní domek jako zašívárnu. Možností je ale více.

Kancelář

Nemáte v domácnosti dostatek klidu na práci, kvůli neustálému hluku dětí? Co takhle si vybudovat malou kancelář přímo na vaší zahradě? Stačí do zahradního domku zavést elektřinu, vybavit ho potřebným nábytkem a pustit se do práce.

Místo na hraní pro děti

Chcete, aby vaši malí průzkumníci měli vlastní prostor na hraní, kde mohou vymýšlet plány na obranu své nové pevnosti před rodiči? Snad každé dítě si přálo mít domeček na stromě, montáž takového menšího domku hravě zvládnete sami za pomocí podrobného návodu.

Jak položit základy zahradního domku?

Pravděpodobně vás napadlo použít betonové základové desky, jenže betonování je poněkud časově a fyzicky náročný proces, a proto pro vás máme výhodnější řešení. Pokud použijete zemní vruty vyhnete se namáhavému betonování, stačí vám k tomu roxor nebo kovová tyč. Na horní straně vrutu se nachází otvor, do kterého roxor zastrčíte. Poté už jen otáčíte a zavrtáváte vrut do země.

Publikováno: 21. 02. 2022

Kategorie: Stavba a rekonstrukce