Rady a tipy

Obrábění CAM pro SolidWorks – HSMWorks a SurfCam

HSMWorks

HSMWorks, jež je plně integrován do CAD systému SolidWorks, představuje modul určený pro obrábění 2D až 5D dílů. Je určen pro uživatele hledající snadno ovladatelný CAM systém s profesionálním výsledkem a plnou integrací do SolidWorks, strojírenské (nástrojárny, slévárny) podniky vyžadující nejnovější technologie v NC obrábění a uživatele CAD systému SolidWorks, kteří chtějí zúročit své zkušenosti a investice.

CAM systém HSMWorks tvoří 3 moduly umožňující přípravu programů pro 2D až 5D kontinuální obrábění, a to HSMWorks Professional, HSMWorks Premium a HSMWorks Xpress. Jejich součástí je i programování soustruhů s poháněnými nástroji a podporou hlavního i vedlejšího vřetene. image

HSMWorks Professional je základní řadou CAM systému HSMWorks představující HSMWorks Xpress + 2,5D obrábění + 5X indexování + soustružení bez poháněných nástrojů.

HSMWorks Premium je nejvyšší řadou CAM systému HSMWorks představující HSMWorks Professional + 5X kontinuální obrábění + soustružení s poháněnými nástroji.

HSMWorks Xpress je nejnižší řadou CAM systému HSMWorks představující 2D obrábění + technologie Adaptivního 2D hrubování + základní simulace obrábění.

Výhodami systému HSMWorks jsou snížení nákladů na výrobu, zkrácení času výroby, zlepšení výsledné kvality dílů, výkonné, bezpečné a špičkové hrubování a dokončování, prodloužení životnosti nástrojů a strojů, kvalitní postprocesory pro různé řídící systémy, příjemné plně integrované prostředí a v neposlední řadě snadná ovladatelnost. image (1)

SurfCam

SurfCam představuje modul určený pro řízení CNC technologií umožňující řídit 2 až 5 osé frézky, soustruhy a soustružnická centra, vyvrtávačky, drátořezy apod.

CAM systém SurfCam tvoří 4 moduly, a to SurfCam Basic Edition, Surfcam Advanced Edition, TrueMill a SolidWorks PDA.

Výhodami systému SurfCam jsou snížení nákladů na výrobu, zkrácení času výroby, výkonné, bezpečné a špičkové hrubování a dokončování, prodloužení životnosti strojů a nástrojů, zvýšení efektivity produkčního/sériového obrábění, verifikace dráhy nástroje pro ověření skutečného výsledku obrábění, import dat mnoha formátů a v neposlední řadě nezávislost na jiném systému.