Máte opět vyšší náklady za topnou sezónu? Izolujte chytře!

Venkovní teploty jsou stále ještě nízko a bez topení se doma zatím neobejdeme, přesto se topná sezóna blíží ke svému konci. Mnoho z majitelů domů už zná předběžné náklady a často jsou čísla vyšší, než loni. Jak v té nadcházející ušetřit?

class="western" id="teplo-stoupa-vzhuru">Teplo stoupá vzhůru

Abychom mohli ušetřit za teplo, musíme vědět, kam se ztrácí. Kdyby totiž zůstalo vše na jednom místě, stačilo by zatopit jen jednou a pak bychom celou zimu měli po starostech. Výměna oken a dveří samozřejmě má vliv na udržení tepla, stejně jako izolace fasády, ale teplo uniká především největší plochou v domě, kterou je strop. A ten většinou řešíme jako poslední nebo na něj zapomeneme úplně. Přitom nejvíce tepla uniká právě stropem a je potřeba začít tam. Izolace stropu neznamená, že musíte rozbourat celý dům a po dlouhé týdny se smířit s nepořádkem. Pro stropy a střešní konstrukce je nejvhodnější metodou foukaná izolace, která je hotová za pár hodin a bez nepořádku.

class="western" id="ciste-a-rychle">Čistě a rychle

Na potřebné místo se aplikuje, jak už název napovídá, foukáním za pomoci speciálního stroje. Není tak nutné stavět lešení, ničit si zahradu skladováním rolí materiálu ani stěhovat rodinu k příbuzným. Izolant, kterým je minerální vlna, se pomocí hadice dopraví přímo na místo určení, ostatní vybavení i zásobník materiálu zůstává v autě zaparkovaném před objektem. Po ukončení prací se vše do auta zase sbalí a vy můžete užívat svůj dům bez přerušení. Foukaná minerální izolace se dostane naprosto všude, do nejmenších mezer a spár. Souvislá plocha tak zabraňuje vzniku tepelných mostů a minimalizuje se riziko úniku tepla.

Izolace stropu vám pomůže v zimě ušetřit až třetinu nákladů na vytápění. V létě naopak slouží jako ochrana podkrovních místností před přehříváním, takže je možné je běžně používat.

Publikováno: 10. 04. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce