6 faktů o látkových roletách aneb „Hodně muziky za málo peněz“

Látkové rolety patří dlouhodobě mezi stylovou, a přitom cenově dostupnou variantu stínící techniky. Jejich pořízením totiž nezískáte jen spolehlivou ochranu vašeho soukromí před dotěrným sluníčkem a senzacechtivými sousedy, ale zároveň i elegantní bytový doplněk. Co všechno je pro látkové rolety typické, a proč je chtít mít doma?

1.) Osmdesátky jsou pryč. Teď vládnou moderní látkové rolety

Rolety z látky vládly domácnostem již v 80. letech minulého století, avšak tehdejší stejnotvárný design většiny rolet nelze srovnávat s dnešní pestrou nabídkou vzorů i barev pro všechny typy oken. Dnes zažívají rolety z látky opět boom, když svádějí vyrovnaný boj s populárními žaluziemi.

2.) Na jaké bázi látkové rolety fungují?

Množství světla, které do místnosti pronikne, regulujete jednoduchým stahováním rolet dolu, respektive vytahováním nahoru. To je možné díky lamelám spojených dohromady v textilii, které se navíjí na otočný hřídel.

3.) Manuální, anebo elektrická?

Ať už se do výběru látkových rolet pustíte sami, anebo si necháte poradit od jedné z renomovaných firem, které působí v Praze, Kladně, Příbrami, Berouně, Plzni i dalších koutech České republiky, při koupi si budete moci vybrat z manuálního a automatizovaného způsobu ovládání. Upřednostníte levnější „tahání za řetízek“, anebo nákladnější, za to však pohodlnější elektrické ovládání?

4.) Ochrana proti Měsíci i sousedům

Vedle toho, že musí látkové rolety všech úrovní propustnosti světla dokonale ladit s nábytkem, podlahou a dekoračními doplňky interiéru, je jejich hlavním účelem ochrana. A to proti:
  • slunečním a měsíčním paprskům,
  • zvědavým sousedům,
  • eventuálně stalkerům.

5.) Pro která okna je lze využít?

Charakteristickým znakem této stínící techniky je její univerzálnost; použít lze jednoduchá, dvojitá, špaletová a dokonce i střešní okna. A vyrábí se také v provedení bez vrtání.

6.) Jak je to s údržbou?

Samotná údržba rolet z látky je jedním samostatným lákadlem jejich pořízení. Pravidelné čištění totiž „vyřídíte“ sami velmi snadno a rychle za použití vysavače a ve vodě navlhčeného hadříku. Nic více netřeba.

Publikováno: 18. 10. 2018

Tagy: látkové rolety