Pokládka vinylové podlahy s profesionály

Rozhodli jsme se pro novou podlahu a máme vybranou podlahu vinylovou? Můžeme konstatovat, že jako zákazník budeme velice mile překvapeni, protože pokládka vinylové podlahy je prací čistou a velmi rychlou. Vše můžeme ponechat v režii odborné firmy, která s tou prací své praktické zkušenosti a můžeme se tak věnovat příjemnější věcem. Také budeme vědět, že práce bude dokonale a stoprocentně odvedena.

Výhody vinylových podlah

Pokud bychom měli zdůraznit výhody vinylových podlah, tak mezi ty hlavní fakta patří zejména patří vysoká odolnost vůči poškrábání, opotřebení a vlhkosti. Vinyl je také velmi příjemný nejen na dotyk, ale také na nášlap bosou nohou, přičemž nevykazuje žádné chladné podněty. Navíc jsou vinylové podlahy pružné, ale zároveň zůstávají rozměrově stálé. Samozřejmě jsou také vhodné pro podlahové vytápění, což je jistě dobrá zpráva. U těchto vinylových podlah musíme velice dobře ohodnotit nejen kvalitu, ale také širokou nabídku vzorů, barev takže jistě uspokojí i toho nejnáročnějšího klienta. Trh nabízí také imitace přírodních materiálů, jako je klasické dřevo nebo kámen, ale můžeme mít vinylovou podlahu v podobě korku nebo dlažby. Povrchová úprava vinylu je dokonale reálná.

Jak na pokládku vinylové podlahy

Vinylové podlahy se pokládají dvojím způsobem. Buď se celoplošně lepí nebo se pokládají plovoucím způsobem. Tzv.klik systém se provádí právě u plovoucí podlahy, kdy do sebe jednotlivé lamely dokonale zapadají a jejich pokládka není nikterak náročná. Pokud jsme zruční kutilové, dokážeme to i my. Pokud jsme ale spíše nešikové a manuální práce nám příliš moc neříkají, raději se obraťme na profesionální firmu, která se touto činností zabývá. Druhý způsob pokládky vinylové podlahy je celoplošným lepením, kdy jde o náročnější způsob pokládka v porovnání s plovoucím způsobem.Vinylový dílec je přibližně 2 mm silný a lepí se k pevnému podkladu speciálními lepidly. Podklad musí být samozřejmě čistý a rovný. V opačném případě by se mohlo stát, že se veškeré nerovnosti po položení prorýsují i na povrch nové podlahy, což by znamenalo určitě naše zklamání. Mimo to tento způsob pokládky vinylové podlahy představuje určitou zkušenost a tak je velice vhodné obrátit se na odbornou a profesionální firmu. Technologické postupy pokládky nejen vinylové podlahy mají jistě v malíčku a tak nebudeme odbornou prací zklamáni.

Novinka mezi podlahovými krytinami

Vinyl sám o sobě není žádnou novinkou v oblasti podlahových krytin, ale tím je především samolepící dílec. jde vlastně o jednoduché řešení, které představuje strhnutí ochranné fólie z vinylového dílce a můžeme jej jednoduše nalepit na hladký a čistý podklad. Je to taková větší samolepka. Ovšem cenově převyšuje tato podlaha i ty ostatní a tak pro spotřebitele není příliš lákavá.

Kde všude se vinyl hodí

Jak už bylo řečeno na začátku, je vinylová podlaha odolná proti vlhkosti, takže můžeme takovou podlahu použít v místnosti, kde je zvýšený výskyt vody, tedy koupelny, kuchyně, ale také chodba. Velmi dobré vlastnosti ovšem vinyl předurčují k požití v jakékoliv jiné místnosti, což je velice příznivá zpráva.

Vinyl v rolích i v jednotlivých dílcích

Samozřejmě, že i dnešní trh nabízí několik možností pro konečného zákazníka. Vinylovou podlahu můžeme mít v podobě klasických dílců, ale můžeme mít vinyl také v rolích jako klasické linoleum. Jde zejména pro větší prostory restaurací, veřejných prostor nebo třeba i v nemocnicích, bankách a podobně.

Publikováno: 11. 02. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce | Stavba a rekonstrukce