Nízkoenergetické a pasivní domy

Dřevostavby jsou vyhledávané po celá staletí

Dřevostavby

Dřevostavby na klíč patří po celá staletí díky obnovitelným přírodním zdrojům, lehké dostupnosti potřebného materiálu a optimálnímu zapadání do rázu krajiny k nejvyhledávanějším stavbám k bydlení (pasivní a nízkoenergetické domy), trávení volného času či poskytování prostoru a ochrany pro nářadí, zahradní nábytek a jiné produkty týkající se zahrady (zahradní domky, zahradní chatky, garáže, altány, pergoly apod.) i podnikatelské činnosti (prodejní stánky).

Jaké jsou výhody dřevostaveb?

Výhody dřevostaveb tkví ve výborných tepelně-izolačních a zvukových vlastnostech, přijatelnosti vnitřního klima ve všech ročních obdobích, nízké energetické nákladovosti, rychlé realizačnosti staveb, dlouhé životnosti, šetrnosti k životnímu prostředí a bezpečnosti z hlediska protipožární ochrany, jelikož jsou ošetřovány speciálními ochrannými prostředky, jež redukují následky rychlé zkázy při možném požáru. novahome_volna_jl_01

Stavební systém NOVATOP

Stavební systém NOVATOP se stává oblíbeným, všestranným a moderním stavebním systémem. Své uplatnění nachází při realizaci novostaveb dřevostaveb, pasivních domů, nízkoenergetických domů, komerčních staveb, ale i při rekonstrukcích, přestavbách, přístavbách a nadstavbách starších staveb. Nabízí masivní a bezpečné vrstvené celodřevěné konstrukce splňující přísné ekologické předpisy a oplývá pevností a stabilitou. Výrobním materiálem je dřevo především z českých jehličnatých stromů. Stavební systém NOVATOP tvoří velkoformátové komponenty (dřevěné panely) různých rozměrů s možností aplikace na stěny, stropy a střechy. Do systému jsou zapracovány výřezy pro okna a dveře a dle přání a potřeb zákazníka jsou připraveny také rozvodné trasy a tepelné, zvukové a protipožární izolace, příp. další úpravy.

NOVAHOME

Dřevostavby v nízkoenergetickém až pasivním standardu ze stavebního systému NOVATOP staví spolehlivá společnost NOVAHOME. Její typové domy na klíč spojují výhody stavebního systému z masivních lepených dřevěných panelů NOVATOP a individuálního přístupu architektů se zkušenostmi vybraných realizačních firem. Nabízené typové dřevostavby využívají moderní technologie řízeného větrání, vytápění a elektroinstalace.